לוגו יד שרה
מוצרים
שיחת חינם 1-800-826-286
שלום אורח (כניסה)
עברית
י.ש.מ. - ציוד רפואי ושיקומי מבית יד שרה

הליכון

 

בס"ד

הליכונים למבוגרים דגמים שונים

הליכון למבוגרים עם גלגלים, הליכון למבוגרים עם גלגלים מתקפל, הליכון למבוגרים בלי גלגלים, הליכון למבוגרים בלי גלגלים מתקפל, הליכון למבוגרים גבוה, הליכון למבוגרים גבוה עם גלגלים, הליכון למבוגרים אמות, הליכון למבוגרים סטנדרטי עם תוספת ידיות אמות, הליכון למבוגרים ילדים (הליכון אחורי).

הליכון למבוגרים תאור כללי

הליכון למבוגרים הינו אביזר שתומך ומסייע להליכה. הליכון למבוגרים נועד לאפשר לאנשים בעלי מוגבלויות ללכת בכוחות עצמם בעזרת סמיכה על ההליכון למבוגרים. הליכון למבוגרים עשוי כ- ח -שתי הידיים אוחזות בשני הצדדים ופשוטות לפנים. לצורך הליכה מניחים את ההליכון לפנים וכך תוך כדי אחיזה צועדים לפנים.הליכון למבוגרים נותן יציבות ובטחון, ומאפשר למשתמש בו לפעול באופן עצמאי בבית ובחוץ. הליכון למבוגרים עשוי חומרים קלי משקל ולכן הוא נוח וקל לשימוש. ניתן לצרף סלסלת נוחות להליכון למבוגרים. ישנם סוגים שונים של הליכונים למבוגרים חלקם מתקפלים, חלקם עם גלגלים, כך שאפשר להתאים הליכון למבוגרים לצורכי המשתמש ולהרגלי החיים שלו.

הליכון למבוגרים מפרט טכני

הליכון למבוגרים בנוי בצורת – ח- בשני הצדדים ממוקמות ידיות אחיזה, ההליכון למבוגרים בעל ארבע רגליים ובתחתית כל רגל ממוקם גומי למניעת החלקה. הליכון למבוגרים הינו טלסקופי ומאפשר את התאמת הגובה

הרצוי. הליכון למבוגרים עשוי מתכת קלת משקל (אלומיניום או נירוסטה בדר"כ) אעפ"כ הוא יציב ובטוח לשימוש.

הליכון למבוגרים יעוד

הליכון למבוגרים נועד לאפשר הליכה לבעלי מוגבלויות שונות,אנשים אחרי ניתוח, קשישים, ומוגבלים. הליכון למבוגרים מאפשר תנועה בבית ומחוצה לו ומקנה ניידות ועצמאות למשתמש. הליכון למבוגרים מספק תמיכה ואחיזה לשתי הידיים דבר שהופך אותו לבטוח וקל לשימוש. היכולת לעשות דברים באופן עצמאי חשובה למשתמש עצמו, מחזקת את בטחונו, מאפשרת לו לשמור על עצמאותו, ומקילה את הנטל של הסביבה הקרובה.

הליכון למבוגרים התאמה ושימוש

הליכונים למבוגרים הינם כלי עזר חיוני בתפקודו היום יומי של הזקוקים להם. הליכון למבוגרים מסייע לניידות בבית ובחוץ ובמקרים רבים מהוה ההליכון למבוגרים אמצעי יחיד לניידות עצמאית של המוגבל. ומכאן החשיבות הרבה לבחירת הליכון מתאים לצרכי ויכולות המשתמש. מובן מאיליו שהליכון למבוגרים עם גלגלים יתאים למי שיכולת התנועה שלו מהירה וחלקה(באופן יחסי כמובן). לעומת זאת הליכון ללא גלגלים יתאים למי שהליכתו יותר איטית ומדודה. כמו כן האפשרות לקיפול ההליכון הינה חשובה למי שנוסע וצריך לקחתו איתו. גורם חשוב בבחירת והתאמת הליכון הינו בחירת גובהו ביחס לידיים (עיין בנאמר בתיאור הליכון למבוגרים גבוה). מומלץ לבא לאחד ממרכזי התצוגה של יד שרה ברחבי הארץ בכדי להתרשם ממגוון הליכונים רחב, ובכדי לקבל יעוץ חינם מאנשי המקצוע בתחום.

הליכון עם גלגלים למבוגרים

הליכון למבוגרים עם גלגלים הינו הליכון שבשתי רגליו הקדמיות ישנם גלגלים. הגלגלים נועדו לאפשר הליכה רציפה וחלקה ומקילים את הולכת והובלת ההליכון. שתי הרגלים האחוריות ללא גלגלים עם גומיות בתחתיתם כדי לאפשר עמידה נוחה ובטוחה. הליכון למבוגרים עם גלגלים הינו טלסקופי ומתכוונן לגובה הרצוי.

הליכון מתקפל למבוגרים עם גלגלים

הליכון למבוגרים מתקפל מאפשר קיפול נוח ופשוט. קיפול ההליכון מאפשר הקטנת הנפח, תכונה שמקלה נשיאה והובלה שלו. למי שנוסע ברכב וצריך לקחת איתו את ההליכון עובדת היות ההליכון מתקפל הינה משמעותית וחשובה.

הליכון למבוגרים (ללא גלגלים)

הליכון למבוגרים עם ארבע רגליים מאפשר הליכה בטוחה, ומנוחה, לפרקים. בתחתית הרגליים יש גומיות למניעת החלקה. ההליכון למבוגרים הינו טלסקופי ומאפשר התאמת גובה. ישנם הליכונים שאפשר לקפלם ויש שאינם ניתנים לקיפול. קיימת אפשרות להחליף את גומיות הרגליים הקדמיות במחליקי הליכון שנועדו לאפשר תנועה תוך כדי גרירת ההליכון. מחליקי הליכון למבוגרים עשויים פלסטיק קשיח וניתן להרכיבם או להסירם בקלות. מחליקי הליכונים מתאימים רק להליכונים מתקפלים.

הליכון גבוה למבוגרים 

שימוש נכון בהליכון למבוגרים מצריך יחסי גובה נכונים בין הידיים להליכון. הליכון נמוך יגרום להתכופפות וכאבי גב (ולעיתים גם לנזק). הליכון גבוה יגרום למאמץ וכאב בכתפיים. הליכון למבוגרים גבוה הינו טלסקופי ומאפשר בחירת והתאמת גובה.לאנשים גבוהים, נותן הליכון זה מענה ומאפשר להם שימוש בטוח ונוח. הליכון למבוגרים גבוה אינו ניתן לקיפול. דגמי הליכונים גבוהים קיימים עם גלגלים ובלי.

 

הליכון אמות למבוגרים  (הליכון למבוגרים עם תומכי אמות)

הליכון למבוגרים אמות (הליכון למבוגרים עם תומכי אמות) תאור כללי

הליכון למבוגרים אמות הינו הליכון גבוה שמותאם לתמוך באמות בזמן ההליכה. להליכון ארבעה גלגלים המאפשרים תנועה חלקה ושינויי כיוון בקלות. הגלגלים מצוידים במעצורי בטיחות לצורך עצירה ועיגון. הליכון למבוגרים אמות הינו הידראולי ואפשר לשנות ולהתאים את גובהו בקלות. ידיות התמיכה לאמות מרופדות ונוחות.

 

הליכון  אמות למבוגרים (הליכון למבוגרים עם תומכי אמות) יעוד ושימוש

הליכון למבוגרים אמות מיועד לתמוך באנשים שיש להם חולשה או קושי בכפות הידיים. הליכון אמות מאפשר לשאת את משקל הגוף על כפות הידיים. השימוש בהליכון אמות נעשה תוך כדי סמיכה על האמות בזמן ההליכה.

 

הליכון למבוגרים סטנדרטי בתוספת ידיות אמות

ניתן להוסיף להליכון למבוגרים סטנדרטי ידיות אמה ולחבר אותם לצידי ההליכון ידיות האמה טלסקופיות ומתכווננות לגובה הרצוי.

 

הליכון אחורי

הליכון אחורי נקרא כך בשל העובדה שהמוט הרוחבי שלו ממוקם מאחור, בשונה מהליכונים למבוגרים סטנדרטיים שהמוט ממוקם מלפנים. הליכון אחורי או כמו שמכנים אותו הליכון ילדים,משמש לכמה צרכים ייעודיים, א. משמש לצורך לימוד הליכה לילדים עם תסמונת PC ב. משמש למבוגרים להליכה טיפולית במגמה לשמור על יציבות ושיווי משקל. ג. ישנם מטופלים עבורם הוא מתאים להליכה פונקציונאלית לטווח ארוך. ניתן לנוע עם הליכון אחורי רק קדימה. הליכון למבוגרים אחורי הינו טלסקופי הן ברגליות והן בידיות האחיזה.

 

הליכון למבוגרים מדורג (הליכון קימה)

הליכון קימה נועד לסייע בקימה ומעבר, ממצב ישיבה לעמידה, ומשמש גם כהליכון . ייחודיותו של הליכון קימה היא בשתי ידיות נוספות מעבר לידיות הליכון רגילות. הידיות הנוספות ממוקמות במקום נמוך כך שנוח ליושב לאחוז בהם ולהיסמך עליהם לצורך קימה.

 

טלטול הליכון בשבת

ראה במאמר: השימוש באביזרים רפואיים בשבת.

 
 
מוצר בהנחה מיוחדת

כדור פיזיו 55 ס''מ

כדור פיזיו 55 ס''מ
כדור פילאטיס לאימון דינמי, לתרגילי שיקום ולנשים בהריון למשקל עד 300 קילו
0 ₪
60 ₪
לפרטים
הוסף לעגלה
יצרן
שיווק באינטרנט וקידום בגוגל על ידי EZ-Web - קידום אתרים במנועי חיפוש
בניית אתרים Rivyon.com רביון