לוגו יד שרה
מוצרים
שיחת חינם 1-800-826-286
שלום אורח (כניסה)
עברית
י.ש.מ. - ציוד רפואי ושיקומי מבית יד שרה

פצעי לחץ - מזרונים מתאימים

 

בס"ד

מזרונים למניעת פצעי לחץ

פצעי לחץ רקע כללי

פצעי לחץ הינם פצעים הנוצרים מפגיעה בעור בעקבות לחץ ממושך על העור בנקודה מסוימת. הלחץ מונע את הספקת הדם הסדירה ולמוות של התאים באזור. אדם שנמצע בתנועה מווסת ומעביר את נקודת הכובד תוך כדי תנועתו כך שהלחץ אינו מתנקז על מקום אחד למשך פרקי זמן ממושכים. לעומתו אדם שמוגבל בתנועתו (מי שעבר ניתוח או מי שמרותק לכסא גלגלים או למיטה) נמצא בסיכון גבוה להתפתחות של פצעי לחץ. פצעי לחץ עלולים להיווצר תוך שעתיים שלוש ומכאן החשיבות הרבה לטיפול מונע כבר מהשלבים הראשונים בהם הם יכולים להיווצר. הכלל שעדיף למנוע נזק מראש, מאשר לטפל בו לאחר שנעשה, נכון לגבי כל סוגי הבעיות והסיבוכים הרפואיים, והוא נכון שבעתיים לגבי פצעי לחץ. פצעי לחץ נחלקים לארבע דרגות חומרה, ובחלק מהמקרים הם קשים ומסובכים לריפוי. פצעי לחץ ניתן למנוע ע"י שינוי תנוחה של החולה, ובעזרת אביזרים למניעת פצעי לחץ. במאמר זה ניתן סקירה על אביזרים למניעת פצעי לחץ.

אביזרים למניעת פצעי לחץ

ישנם אביזרים שונים למניעת פצעי לחץ. האביזרים השונים מותאמים לסוגי האיברים שבהם עלול להתפתח פצעי לחץ ולסוגים שונים של פגיעה ומוגבלות. מזרונים למניעת פצעי לחץ, וכריות למניעת פצעי לחץ, הינם האביזרים המצויים ביותר. ישנם גם מגנים למרפק, מגן קרסול, ומגן עקב, הגבה לרגל. ועוד מוצרים ואביזרים ייעודיים.

מזרונים למניעת פצעי לחץ יעוד

מזרון למניעת פצעי לחץ נועד לתת מענה ללחץ שמופעל על חלקי הגוף שבאים במגע עם המזרון בזמן השכיבה, ולמנוע היווצרות של פצעי לחץ. מזרון למניעת פצעי לחץ מחלק את משקל הגוף ומווסת אותו כדי למנוע לחץ מצטבר על מקום אחד. מזרון למניעת פצעי לחץ מאפשר שכיבה לפרקי זמן יותר ממושכים מאשר מזרון רגיל, ומפחית את הצורך התכוף בשינוי תנוחה. מזרונים למניעת פצעי לחץ מיועדים לתת מענה למגוון רחב של בעיות ולבעלי מוגבלויות שונות.

מזרונים למניעת פצעי לחץ דגמים שונים

מזרון ספוג למניעת פצעי לחץ, מזרון למניעת פצעי לחץ ויסקו אלסטי, מזרון למניעת פצעי לחץ ויסקו ג'ל, מזרון אויר למניעת פצעי לחץ, מזרון אויר דינאמי למניעת פצעי לחץ, מזרון למניעת פצעי לחץ לטקס.

מנוע\משאבה למזרון אוויר למניעת פצעי לחץ

מנוע\ משאבה למזרון אוויר למניעת פצעי לחץ, מנפח את המזרון ומזרים אויר לסירוגין לאזורים שונים במזרון. מילוי האוויר לסירוגין באזורים שונים גורם לשינוי תמידי בנקודות הלחץ ומדמה שינויי תנוחה. הזרמת האוויר הינה איטית וגורמת לתזוזה הדרגתית בלתי מורגשת שמאפשרת מנוחה רציפה. פעולת המנוע שקטה. ניתן להתאים את לחץ האוויר למשקל הגוף בהתאם להנחיות היצרן.

מזרון ביצים למניעת פצעי לחץ

מזרון ביצים למניעת פצעי לחץ הינו מזרון עשוי גומות כמו תבנית ביצים ומכאן שמו מזרון ביצים. לפי המלצות המרפאות בעיסוק בישמ יד שרה, מזרון ביצים למניעת פצעי לחץ הוא ברמת טכנולוגיה נמוכה של פיזור המשקל ביחס לסוגי המזרונים האחרים, ואינו מומלץ לשימוש. מזרון ביצים למניעת פצעי לחץ הינו זול ביחס למזרוני ויסקו או לטקס ולכן הוא יותר מצוי בשימוש, אולם כאמור הוא אינו באיכות המזרונים האחרים. בישמ יד שרה נמצאים כמה גדלים של מזרוני ביצים מזרון ביצים יחיד וכן מזרון ביצים זוגי.

תכונות מזרן למניעת פצעי לחץ ויסקו\לטקס 

מזרון למניעת פצעי לחץ הינו בעל תכונות אלסטיות. גמישות זו יוצרת התאמה מרבית ומאפשרת למזרון להתאים את עצמו לתנוחת השוכב ולמבנה גופו. מזרון למניעת פצעי לחץ מעניק תמיכה מלאה לכל הגוף ובכך מווסת ומפזר את משקל הגוף באופן שווה. תכונה נוספת וחשובה היא שהמזרון עשוי חומר אנטי בקטריאלי ונושם, עובדה זו שומרת על אוורור ויובש של המזרון דבר חשוב מאוד במניעה וטיפול בפצעי לחץ.

מזרון אויר למניעת פצעי לחץ תכונות

מזרון אויר למניעת פצעי לחץ, הינו מזרון דינאמי המשנה באופן תמידי את תנוחת הגוף ואת נקודות הלחץ. הדינאמיות של המזרון ושינויי התנוחה הקטנים, משפיעים על זרימת הדם. תכונה זו חשובה במניעת היווצרות פצעי לחץ. ניתן לווסת את לחץ האוויר ולהתאימו לצורכי המשתמש. מזרוני אוויר למניעת פצעי לחץ נחלקים לסוגים שונים בעלי תכונות מגוונות.

מזרון למניעת פצעי לחץ התאמת השימוש

מזרון סטנדרטי לשינה חשוב להתאים לצרכיו ונוחיותו של המשתמש. מזרון מתאים מאפשר שינה רציפה ומנוחה. התאמתו של מזרון למניעת פצעי לחץ לצרכי המשתמש, לתכונות גופו ולנוחיותו של החולה חשובה שבעתיים. מזרון מתאים יתמוך בגוף בצורה נכונה, ימנע פצעי לחץ, ויאפשר מנוחה רציפה ונוחה לחולה. מזרון למניעת פצעי לחץ יכול להחליף מזרון מיטה רגיל, ולחילופין ניתן להשתמש בו על גבי מזרון המיטה. קיימים מספר דגמים של מזרונים למניעת פצעי לחץ במידות עובי רוחב ואורך שונות,כך שניתן להתאים אותם למגוון רחב של מיטות ומזרונים.

יעוץ מקצועי

לפני רכישה של מזרון למניעת פצעי לחץ כדאי וחשוב מאוד להיועץ באנשי מקצוע בתחום (פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק) כדי להתאים מזרון שיענה על הצורך והבעיה המסוימים. מומלץ מאוד לפנות לאחד ממרכזי התצוגה של יד שרה כדי להיוועץ באנשי המקצוע שמאיישים אותם{אין צורך לומר שהייעוץ חינם}. קיימים סוגים שונים של מזרונים למניעת פצעי לחץ, בעלי תכונות שונות וניתן וצריך למצוא את המזרון הנכון והמתאים. הידע הרחב של אנשי המקצוע וההכרות שלהם עם מגוון רחב של מזרונים, ואביזרים למניעת פצעי לחץ, תאפשר להם להתאים את הטוב ביותר למשתמש.

כריות נגד פצעי לחץ דגמים שונים

כרית למניעת פצעי לחץ ספוג, כרית למניעת פצעי לחץ ג'ל, כרית למניעת פצעי לחץ ויסקו אלסטי \ג'ל, כרית לטקס, כרית אוויר למניעת פצעי לחץ.

יעוד ושימוש

כריות למניעת פיצעי לחץ נותנות מענה למוגבלי תנועה ומונעות היווצרותם של פצעי לחץ. למי שנמצא זמן רב במצב ישיבה, כריות למניעת פצעי לחץ הינם אביזר הכרחי. כריות למניעת פצעי לחץ מתאימות עצמן למבנה גופו של היושב כך שנוצרת חלוקה וויסות של משקל הגוף. ישנם גדלים שונים וסוגים מגוונים של כריות למניעת פצעי לחץ, כמו כן ניתן להזמין כרית בהתאמה אישית. כריות למניעת פצעי לחץ עשויות חומרים דוחי רטיבות ואנטי בקטריאליים. ניתן לכבס את הכרית (בהתאם להנחיות היצרן).

יעוץ מקצועי

כל האמור ביחס לייעוץ לצורך רכישת מזרון למניעת לפצעי לחץ נכון גם לגבי רכישת כרית למניעת פצעי לחץ ויש לפנות למרכזי התצוגה של יד שרה להתייעצות עם אנשי המקצוע.

השימוש במזרון לטיפול בפצעי לחץ בשבת

ראה מאמר "השימוש באביזרים רפואיים בשבת".

 

 
 
מוצר בהנחה מיוחדת

כדור פיזיו 55 ס''מ

כדור פיזיו 55 ס''מ
כדור פילאטיס לאימון דינמי, לתרגילי שיקום ולנשים בהריון למשקל עד 300 קילו
0 ₪
60 ₪
לפרטים
הוסף לעגלה
יצרן
שיווק באינטרנט וקידום בגוגל על ידי EZ-Web - קידום אתרים במנועי חיפוש
בניית אתרים Rivyon.com רביון